Korčula Chorvatsko
úvod | kontakt |
Get the Flash Player to see this player.
 
  Ostrov Korčula
Zakladní informace o lokalitách město Korčula, Vela Luka, Blato...
  Ubytování
Velký výběr apartmánů, pokojů a letních domů na Korčuly
  Služby
Pronájem automobilů, Pronájem lodí, Výlety, Služby převozu a taxi služby
  Aktivní dovolená
Sporty na moři, potápění, paintball, rafting…
 
Zpět:
Vela Luka
 
 
Mediterano d.o.o.
Cestovní agentura

Obala 3, bb
20270 Vela Luka
ostrov Korčula - Chorvatsko
id kod: HR-AB-20-090011792

Tel/ Fax +385 20 813 832
 

 

Zátoka Gradina

Gradina je zátoka umístěna na západním dílu ostrova Korčula, je vzdálená od Vela Luky cca 5 km. První zmínka je evidovaná v 15.stol., archeologické pozůstatky svědčí o ilirských stavbách - gradinama. Gradina je dnes malá vesnička víkendových domů. Vesnice, ve které můžete neohraničeně užívat v moři, na slunci a procházet se po okolí, které je obrostlé mediteránskou vegetací.


I když postraní, Gradina je zaštítěna od většiny větrů. Otočena je proti západu a v letním podnebí můžete užívat v lehkém maestrálu a v překrásném západu slunce. Z jížní a jihozápadní strany kryje Gradinu ostrůvek Gubeša a poloostrov Glavica Sv.Ivana, je ideální jako kotviště pro malé loďky do 4 m.

Domy k pronájmu z naší nabídky, jsou vzdáleny od moře cca 10 až 100 metrů, mají soukromé mosty k přivázání loděk. Moře je plytké, na některých místek je písek což je příjemné pro děti. Další díl pláže je skalnatý, oblázkový nebo betónový. 

Více informací o domech a apartmánech k pronájmu v Gradině, prosím prohlédněte si následující odkaz:

Rgata sv. Ivana 
Velalušská " Regata sv.Ivana" je datovaná z poloviny XIX. století. Tradice se vztahuje na den 24.června, den sv.Ivana.  Věřící svátost v kostele svatého Ivana se během let přetvořila na místní zábavu a nezapomenutelné výletiště Velalučana v XIX. st. Obyvatelé Vela Luky, pro převoz do Gradiny používali loďky, na kterých se muselo veslovat. Na samý den sv.Ivana (24. června) se dodržovala mše, která končila blahoslovněním tráv a loděk (bárek). Počet regat je neomezený a rozumí se jako spontální soutěž ve veslování zpět do Vela Luky mezi plavidly, které toho dne připluly do Gradiny. Roku 1994 je regata obnovena a dodržuje se každým rokem na den Sv.Ivana 24.06.

V blízkosti zátoky Gradina se nachází ostrůvek Gubeša, Kamenjak a Ošjak, s překrásnými nudistickými plážemi.
Existuje možnost pronáju loděk na tyto ostrůvky.

Více informací o pronájmu loděk a gliserů naleznete na následujícím odkazu: Pronájem lodí Vela Luka

Přejete li si zábavu nebo vyjít si ven, nejblíže vzdálené místo je 5 km Vela Luka, v konobách a restauracích se můžete bavit až do raních hodin a během léta můžete využít programu" Lučkého léta".