Korčula Chorvatsko
úvod |
Get the Flash Player to see this player.
 
  Ostrov Korčula
Zakladní informace o lokalitách město Korčula, Vela Luka, Blato...
  Ubytování
Velký výběr apartmánů, pokojů a letních domů na Korčuly
  Služby
Pronájem automobilů, Pronájem lodí, Výlety, Služby převozu a taxi služby
  Aktivní dovolená
Sporty na moři, potápění, paintball, rafting…
 
Zpět:
Vela Luka
Ostrov Korčula
 
 
Mediterano d.o.o.
Cestovní agentura

Obala 3, bb
20270 Vela Luka
ostrov Korčula - Chorvatsko
id kod: HR-AB-20-090011792

Tel/ Fax +385 20 813 832
 

 

Vela Luka

Vela Luka Základní informace o západním dílu ostrova Korčula

Vela Luka leží nakonci západního dílu ostrova Korčula, v samém centru hluboko zakrojeného a prostorného zálivu, bohatého na četné zátočiny. Se svými 4500 obyvateli zaujímá Vela Luka druhé místo mezi jadranskými ostrovy, bezpečné kotviště a přístav pro mořeplavce. Vela Luka je místo nadaných umělců a hudebníků, místo tradice, také pracovitých a všestraných lidí...


Kulturní centrum, které je umístěno v samém centru města, zároveň s místním kostelem Sv.Josipa. Centrum se skládá z muzea, galerie a měststké knihovny. Můžete zde nalézt bohatsví a různorodost velalušského historie, kultury a uměleckých památek, prezentováno je několik cenných muzeiských sbírek, archeologických sbírek, mezinárodní dar sbírky malířství, grafiky a malá sbírka dřevěných maket lodí. Mezinárodní dar sbírka začala donosem známých domácích a cizích umělců, poté co Vela Luku, v létě 1978, zasáhla potopa. Sbírce dominují dvě skulptury Henryho Moora, které jsou i jediné, od tohoto renovovaného umělce, v oblasti Chorvatska. Vela Luka je dnes místem umělců, fotografů a sochařů, básniků a pěvců. " Nejlepší zátoka na světe", takto je pojmenovaná Vela Luka jejími obyvateli, je to i rodné místo mnohých proslavených umělců např.: sochař, malíř a básník Izvor Oreb, zpěvák Danijel Dragojević, akademik Šime Večetić, sochař Ante Marinović, umělec Gorki Žuvela, také široko známý zábavný zpěvák Oliver Dragojević a Jasna Zlokić. 

 

Ostrov Proizd

Proizd - Pláž roku v chorvatském Jadranu

Mimo koupání na pobřeží, ti kteří se rozhodli pro dovolenou ve Vela Luce, každopádně potřebují navštívit ostrov Proizd. Ostrov je přeplněn bujnou mediteránskou vegetací, překrásnými plážemi a také je obklopen teplým, čistým mořem...

Perla velalušského souostroví, Proizd se svými jedinečně bílými plážemi, mořem barvou tyrkyzu a vůní slané svěžesti, nikoho od návštěvníků nezanechá klidným!

Ostrov Proizd

Zátoka Gradina

Gradina je zátoka umístěna na západním dílu ostrova Korčula, je vzdálená od Vela Luky cca 5 km. První zmínka je evidovaná v 15.stol., archeologické pozůstatky svědčí o ilirských stavbách - gradinama. Gradina je dnes malá vesnička víkendových domů. Vesnice, ve které můžete neohraničeně užívat v moři, na slunci a procházet se po okolí, které je obrostlé mediteránskou vegetací.

I když postraní, Gradina je zaštítěna od většiny větrů. Otočena je proti západu a v letním podnebí můžete užívat v lehkém maestrálu a v překrásném západu slunce. Z jížní a jihozápadní strany kryje Gradinu ostrůvek Gubeša a poloostrov Glavica Sv.Ivana, je ideální jako kotviště pro malé loďky do 4 m.
 

Zátoka Gradina

Ostrov Ošjak


Klid, ticho a jednoduchost, tímto se vznačuje ostrůvek Ošjak, ale spíše připoutá vaši pozornost svým neformálním názvem "Ostrov Lásk". Pravda je, že pobytem zde, zapomínáte na rychlý rytmus každodenního života a nedotknutelná příroda, vůně Mediteranu, křišťálové čisté moře, slunce a teplo, vždy vyvolají pocity uvolnění!
Okolo celéhéo Ošjaku, přes hustý borový les, ve které je ostrůvek zcela zakrytý, vede pěší stezka do mnohých přístupných roklí a míst na opalování, koupání a relaxaci.

Ostrov Ošjak

Moto Klub Kalebi Vela LukaMK Kalebi Vela Luka je založen roku 2004, momentálně obsahuje 20 členů a je mezinárodního charakteru. Členové MK Kalebi jsou vážnení motoristé, muži i ženy, kteří dost času traví na cestě a dalekých jízdách.

Jsme připraveni pomoci motoristům kolegům a kolegyním, kteří přijeli na návštěvu do Vela Luky, může se jednat o menší opravy, ale i o velký servis, radíme o situacich na cestách, zajímavých místech a podobně.

Moto Klub Kalebi