Korčula Chorvatsko
úvod |
Get the Flash Player to see this player.
 
  Ostrov Korčula
Zakladní informace o lokalitách město Korčula, Vela Luka, Blato...
  Ubytování
Velký výběr apartmánů, pokojů a letních domů na Korčuly
  Služby
Pronájem automobilů, Pronájem lodí, Výlety, Služby převozu a taxi služby
  Aktivní dovolená
Sporty na moři, potápění, paintball, rafting…

Ostrov Korčula

Základní informace

Ostrov Korčula se nachází směrem západovýchod. Ostrov je dlouhý 46,8 km, průměrná šířka 5,3 do 7,8 km, povrch od 270 km a svou velikostí je šestým ostrovem v Jadranském moři. Třemi největšími městy na Korčule jsou Vela Luka na západě ostrova, Blato ve vnitrozemí a město Korčula na východě, ostatní místa jsou Lumbarda, Pupnat, Žrnovo, Čara, Smokvica a Račišće.
Ostrov je velmi členitý a proto je bohatý svými zálivy a zátokami. Severní pobřeží je docela nízké, lehce přístupné a má několik přírodních od jížního a východního větra zakrytých zátočin: Korčula, Banja, Račišće, Vrbovica, Babina, Prigradica. Jížní pobřeží je rozmanitější, ale poněkad strmé: někde se nalézají stěny vysoké až do 30 m nad mořem, má zde dost kotvišt a zátok zakrytých od severního větru, ale vystavené jížnímu: Zavalatica, Rasohatica, Orlanduša, Pavja luka, Pupnatska luka, Prižba, Grščica atd., a Brna je zakrytá i od jížního větru. Největší a nejlépe zaštítěna zátoka je Vela Luka ležící na konečném západním dílu ostrova.
Široké panoramatické pohledy, mírné středozemní klima, čisté moře, zajímavé kulturní památky, různorodé sportovně-rekreační a zábavné aktivity, to nadevše dobrosrdeční a pohostinní obyvatelé dělají ostrov Korčula atraktivním turistickým působištěm.

 

Vela Luka

Vela Luka leží nakonci západního dílu ostrova Korčula, v samém centru hluboko zakrojeného a prostorného zálivu, bohatého na četné zátočiny. Se svými 4500 obyvateli zaujímá Vela Luka druhé místo mezi jadranskými ostrovy, bezpečné kotviště a přístav pro mořeplavce. Vela Luka je místo nadaných umělců a hudebníků, místo tradice, také pracovitých a všestraných lidí... 

Podrobnější pohled: Vela Luka

Blato

Blato je městečko, amfiteatralně vybudováno z několika pahorků kolem samotného středu, menšího údolí. Tím prochází dlouhá lipová alej jménem Zlinje. Asfaltovanou cestou naproti severnímu pobřeží dojedete k větší zátoce Prigradice.

Podrobnější pohled: Blato

Korčula

Město Korčula se nalézá na severovýchodním konci ostrova, zvýrazněna je svým pobřežím. Skládá se ze starého města na malém poloostrůvku, barokního předměstí přímo pod starými zdmi, rovněž z nových dílů, které jsou rozprostřeny od starobylého centra na východním a západním pobřeží.

Podrobnější pohled: Korčula

Lumbarda

Lumbarda je obec s přibližně 1000 obyvateli, vzdálená je 6 kilometrů (východně) od města Korčuly. 
Do Lumbardy vede dobrá, asfaltovaná cesta, která prochází malebnou krajinou borovicových lesů a oliv. V době III.st. před Kristem zde zakládala řecká (helenistická) zemědělská vesnička, z které pochází Psefizma a také Gnathia vazy z hrobu (teď v městském muzeu)

Podrobnější pohled: Lumbarda

Račišće

Račišće je vesnička a stejný název nosí i zátoka na severním pobřeží ostrova Korčula, nachází se 12 km západně od města Korčula. Ve měste se nalézá obchod, několik restaurací a kaváren. Račišće je obklopeno překrásnými plážemi a zátokami, představuje ideální odpočinkové místo pro ty, kteří hledají klidnou rodinnou dovolenou.

Podrobnější pohled: Račišće

Žrnovo

Žrnovo dnes osidluje víc jak 1000 obyvatel, jsou o něm dochovány dokumenty už z raného středověku. Od města Korčula je vzdálené 4 kilometry, širokou asfaltovanou cestou. Žrnovska Banja je malé turistické letovisko umístěno ve stejnojmenné zátočině na severovýchodním dílu ostrova Korčula, vzdálené 4 km od města Korčula a přibližně 2 km od vesničky Žrnovo. Toto místo je známe mezi windsurfisty a představuje  jednu z nejžádanějších lokalit pro milovníky tohoto sportu na celém dalmatínském pobřeží.

Podrobnější pohled: Žrnovo

Čara a Zavalatica

Čara je typická stará vinařská vesnička s přibližně 700 obyvateli, vzdálené od města Korčuly 25 km. Postavena je na jížním úpatí břehu, kolem kterého se rozprostírají veliké, plodné vinice. Zde se pěstuje vyjímečný druh vína - Pošip. Ve městečku je vinný sklípek kde se vyrábí stejnojmenné věhlasné víno. Čara je vzdálená 2 km jížním směrem od turistického místa Zavalatica.

Podrobnější pohled: Čara a Zavalatica

Smokvica a Brna

V obci Smokvica žije přibližně 1000 obyvatel, dostanete se do něj hlavní ostrovní cestou. Postavena je na jížním úpatí břehu, kolem kterého se rozprostírají vinice, kde se pěstuje víno - Pošip. Je zde vinotéka, která se zabývá výrobou a láhvováním stejnojmenného věhlasného vína. Brna je zátoka na jížním pobřeží ostrova Korčula, ležící 4 km jihozápadně od Smokvice a také 20 km jihovýchodně od Vela Luky.

Podrobnější pohled: Smokvica a Brna

 

Pronájem automobilů

Pronájem dopravních porstředků na ostrově Korčula Katalog dopravních prostředků k pronájmu: automobily, motorky a kola. S ohledu na veliké množství návštěvníků, v době dovolené na ostrově si nikdo nepřeje být závislý na městské dopravě, proto nabízíme k pronájmu výběr kol, skútrů a automobilů.

Podrobnější pohled: Pronájem automobilů
 
 
Mediterano d.o.o.
Cestovní agentura

Obala 3, bb
20270 Vela Luka
ostrov Korčula - Chorvatsko
id kod: HR-AB-20-090011792

Tel/ Fax +385 20 813 832